Projekt Monitoruju.net neoficiálně nastartoval začátkem června 2012 a oficiálně spuštěn byl 12.8.2013.

Jak to vše začalo

Projekt Monitoruju.net vznikl pro osobní potřebu. V době spuštění (kolem června 2012) jsem začal rozšiřovat portfólio domén, které v tu dobu nebylo nijak rozsáhlé. S narůstajícím počtem domén bylo potřeba zajistit nějakou organizaci a monitoring domén. Tenkrát mě ještě zajímala honba za ranky a další dnes už zbytečné věci. Takže jsem začal postupně vyvýjet systém, který tyto věci (ranky, počet zaindexovaných stránek, zpětné odkazy, expiraci domén aj.) začal hlídat a monitorovat.

A tak začal vznikat systém, který hlídal tyto informace, pro mé a firemní domény. Postupem času jsem objevil v diskuzích na Webdealu a Webtrhu i poptávky po takových systémech. Začal jsem se zaobírat o domény víc a víc a vzhledem k počtu domén jsem začal řešit i ceny jednotlivých domén u různých registrátorů a poskytovatelů. A v tuto dobu vznikla myšlenka na jednu z hlavních funkcí webu Monitoruju.net dnes známou jako ceník domén.


Zapojení firem do systému

Důležitým krokem bylo vymyslet, jak dostat ceny domén od jednotlivých společností do systému a sledovat ceny v reálném čase. Napadlo mě tedy vytvořit XML feed, který by společnosti umístily někam online a já si z nich tahal tahal ceny od jednotlivých domén.
A tak jsem začal postupně oslovovat jednotlivé společnosti se žádostí o poskytnutí XML feedu. Většina z nich se k tomu stavěla pozitivně a feed mi dříve, nebo později poskytly a zapojily se do systému. V tuto chvíli odebíráme ceny od více jak 25ti firem a to v reálném čase a několikrát za den.


Redesign

Vzhledem k náročnosti návštěvníků jsme se rozhodli k razantnímu kroku a to kompletnímu redesignu Monitoruju.net, který započal někdy v srpnu roku 2013 a byl dokončen na začátku listopadu 2013. Během redesignu byly přepsány všechny scripty a systém je nyní rychlejší a web přehlednější.